OpenKwidzyn Zlot 2019 – pierwsze relacje

OpenKwidzyn Zlot 2019 – pierwsze relacje

Pierwszy kwidzyński event opencachingowy w formule zlotu już za nami. Fantastyczne spotkanie, goście i keszerzy dopisali, a my tu w Kwidzynie powoli odzyskujemy siły po bardzo ciężkim, ale owocnym okresie przygotowań do zlotu. W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z relacją przygotowaną przez kolegów z OC Team…

„Dwudniowy opencachingowy zlot w Kwidzynie (13-14.09) przeszedł już do historii. Co tu dużo pisać: cała impreza została zorganizowana na bardzo wysokim poziomie. Warto odnotować, że podczas zlotu zostały rozdane Złote Klipsiaki – nagrody dla najlepszych skrzynek 2018 roku. Oto laureaci w poszczególnych kategoriach:

1.
kategoria „Skrzynka roku 2018”
laureat: Misiek
kesz: Ruiny Mirowa – OP8A2G

2.
kategoria „Skrzynka tradycyjna roku 2018”
laureat: elf19586
kesz: BA-T(14) – OP8SBL

3.
kategoria „Multicache roku 2018”
laureat: Park Narodowy Gór Stołowych
kesz: PNGS #19 Błędne Skały – Skarb Błędnych Skał – OP8W0B

4.
kategoria „Skrzynka nietypowa roku 2018”
laureat: Joutseny
kesz: 7 W Finał – ostateczne starcie – OP8Q6Y

5.
kategoria „Skrzynka quizowa roku 2018”
laureat: elmodemonico
kesz: /SDK/ Balaton – OP8UZP

6.
kategoria „Skrzynka own cache roku 2018”
laureat: Slimaki39
kesz: Pudełkowy teatr – OP8TM4

7.
kategoria „Zaangażowanie i praca na rzecz projektu OpenKwidzyn”
laureat: Klub Młodzieżowy biedaKlub Kwidzyn

Piątkową konferencję w gościnnym kwidzyńskim zamku otworzył główny organizator – Elmodemonico, razem z gospodarzem zamku Justyną Liguz i wiceburmistrzem Kwidzyna Piotrem Widzem. Następnie głos zabrał Ronja, przybliżając wszystkim przybyłym historię i kluczowe elementy naszego serwisu oraz ogólnie geocachingu – najwspanialszej zabawy na świecie. Głównym punktem programu była prezentacja Krzysztofa Spochacza z Parku Narodowego Gór Stołowych, znakomicie pokazująca, jakie wspaniałe efekty może przynieść dobra współpraca na linii instytucja – geokeszerzy, czego dowodem są docenione już przez społeczność geościeżki, m.in. na Szczelińcu Wielkim i w labiryncie Błędnych Skał.

W drugim dniu zlotu kilkadziesiąt osób stawiło się w samo południe w centrum miasta, aby niekoniecznie szybko, ale za to bardzo sprawnie zwiedzić kwidzyńskie perełki gotyku – katedrę i zamek. A wszystko to pod czujnym okiem przewodnika Adama Nosko, który niezwykle barwnie przybliżał nam fascynujące szczegóły i ciekawostki m.in. na temat bogatego wnętrza katedry, Krypty Wielkich Mistrzów, niuansów legendy o św. Dorocie. Nie zabrakło także nowych skrzynek, cieszących zarówno miłośników wyimków, jak i wielbicieli zapomnianych cmentarzy. Po wizycie na katedralnej wieży można już było udać się do ogrodu dendrologicznego na eventowe ognisko i rzucić w wir zabaw, rozmów, plotek, zdobywania own-ów, a nawet poznawania fascynujących tajników warzenia piwa.

Kwidzyn to miasto, w którym geocaching stał się po prostu produktem turystycznym, i to naprawdę widać. Na szczególną uwagę zasługuje znakomita współpraca głównego organizatora – naszego kolegi Elmodemonico – z różnymi instytucjami na terenie miasta: zarówno z magistratem, jak i instytucjami kultury, a także z fantastyczną młodzieżą z kwidzyńskiego biedaKlubu, która świetnie umilała nam sobotnie popołudnie. W imieniu własnym i – jak sądzimy – wszystkich uczestników tej zacnej imprezy serdecznie dziękujemy za znakomity event i doskonałą promocję serwisu!

Pozdrawiamy
COG